Edytuj stronę

Obchody 130-lecia OSP w Grudyni Wielkiej

130-LECIE OSP GRUDYNIA WIELKA

Grudynia Wielka stanie w świetle strażaków ochotników. Dokładnie tydzień pozostał organizatorom na przygotowanie hucznej imprezy na skraju powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. W ostatni weekend maja jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Grudyni Wielkiej obchodzi bowiem swoje 130-lecie, co przełoży się w formę dwudniowego świętowania.Początek w sobotnie przedpołudnie, gdzie od godziny 11:00 na boisku sportowym przy ul. Kozielskiej odbędą się Zawody Sportowo-Pożarnicze u Puchar Wójta Gminy Pawłowiczek. W zawodach udział bierze aż 13 jednostek OSP. Z tego 7 drużyn MDP dziewczęcych oraz 11 MDP chłopięcych. Natomiast na starcie zobaczymy 6 drużyn seniorskich kobiecych, jak i 14 seniorskich męskich. Do zmagań przystąpią jednostki OSP zarówno z Gminy Pawłowiczki, jak i Gminy Polska Cerekiew. Poza gospodarzem OSP Grudynia Wielka są to: OSP Zakrzów, OSP Ostrożnica, OSP Naczęsławice, OSP Kózki, OSP Wronin, OSP Gościęcin, OSP Radoszowy, OSP Trawniki, OSP Maciowakrze, OSP Borzysławice, OSP Ucieszków oraz OSP Polska Cerekiew. Transmisja na żywo z zawodów będzie dostępna na naszym kanale YouTube (Link poniżej).


Sobotnia część imprezy zakończy się zabawą taneczną z Zespołem Muzycznym „Dewers”. 


Niedzielna część obchodów będzie bardziej uroczysta. O godz. 10:00 w kościele parafialnym w Grudyni Wielkiej odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji strażaków z okazji 130-lecia OSP Grudynia Wielka. Transmisja Mszy Świętej będzie dostępna na naszym kanale YouTube (Link poniżej). Po Mszy odbędzie się przemarsz do remizy OSP, gdzie zostaną przywitani zaproszeni goście i zostaną wręczone odznaczenia. 

Ciąg dalszy obchodów odbędzie się na boisku sportowym w Grudyni. Od godz. 14:00 biesiada z „Kabaretem Mohherowe Berety”, czterema przesympatycznymi Paniami - Helą, Jessicą, Anielą i Elbienią. W niedzielnej części imprezy nie zabraknie także odłamka sportowej rywalizacji. Ta jednak ma akcent bardziej wesoły – czyli zawody strażackie Oldbojów +45. Ten fragment nawiązuje do wszystkich imprez organizowanych tradycyjnie już w Grudyni Wielkiej.


Część artystyczną uzupełni w niedzielę „Julia” - czyli Julia Ledwoch-Muskała, młoda wokalistka i wschodząca gwiazda TVS Silesia. Na koniec organizatorzy zaplanowali wspólne biesiadowanie na wesoło.


Ponadto podczas uroczystości obchodów 130-lecia OSP organizatorzy zadbali o darmowe dmuchańce dla wszystkich dzieci, gry i zabawy z animatorkami, watę cukrową, popcorn, kręcone ziemniaczki oraz lody. Nie zabraknie także stoisk gastronomicznych.


Ciekawą częścią imprezy będzie bez wątpienia kącik historyczny jednostki z Grudyni , który przygotował kronikarz – druh Marek Siarkiewicz. Będzie on wspierany przez

Remigiusza Gołębskiego pasjonata historii OSP na Śląsku, znawcy i kolekcjonera elementów wyposażenia technicznego i umundurowania straży pożarnych, animatora spotkań historycznych i pokazów zabytkowego sprzętu pożarniczego. Założyciela fundacji propagującej tradycje OSP pod nazwą Fojerman Zabytkowa Straż Pożarna 1881 Paczków.

TRANSMISJA na żywo

ZAWODY SPORTOWO-pożarnicze:

> TUTAJ <


TRANSMISJA na żywo

Uroczysta msza święta

> TUTAJ <


Serwis Grudynia24.pl, jako oficjalny partner Ochotniczej Straży Pożarnej w Grudyni Wielkiej przez dwa dni zagwarantuje wam bardzo bogatą oprawę medialną. Odwiedź nas nie tylko na naszym kanale YouTube, ale także na naszym oficjalnym profilu Facebooka.

Tagi postów

Powiązane posty