Edytuj stronę

Obchody 125-lecia kościoła w Grudyni Wielkiej

Obchody 125-lecia kościoła w Grudyni Wielkiej

Uroczyście było w pierwszą niedzielę lipca w Grudyni Wielkiej. Wierni obchodzili 125-lecie istnienia kościoła Nawiedzenia NMP.

W południe odprawiono mszę świętą, której przewodniczył biskup diecezji opolskiej ks. Andrzej Czaja. W nabożeństwie uczestniczyli zaproszeni księża z dekanatu wraz z ks. dziekanem Zygfrydem Waskinem, a także były proboszcz parafii w Grudyni Wielkiej ks. Ryszard Kościelny i obecny gospodarz parafii ks. Grzegorz Podburaczyński. Na uroczystość przybył również 85-letni były wikariusz grudyńskiej parafii ks. Franciszek Lerch.

Po mszy przy dźwiękach orkiestry dętej z Radoszów udano się w procesji na miejscowe boisko. Tam odbył się festyn parafialny. Czekały atrakcje dla dzieci - darmowe dmuchańce, zabawy z anmiatorkami, przejażdżki wozem strażackim i zabytkową furmanką. Nie mogło zabraknąć meczów piłki nożnej - od smerfów, na oldbojach kończąc. Finałem drugiej części obchodów jubileuszowych była zabawa taneczna pod namiotem, w której uczestniczyli mieszkańcy Grudyni i ościennych sołectw.


Tekst: Lokalna24.pl 

Tagi postów

Powiązane posty